fbpx

מדריך לנפגע בעבודה

מאת: עורכת דין אושרת דרעי

תוכן עניינים

תאונת עבודה הינה פגיעה שנגרמה לעובד תוך כדי ועקב עבודתו, חשוב מאוד לשמור תיעוד והוכחות מפורטים ככל הניתן כגון תמונות, סרטונים, שמות עדים ומספרי טלפון, בנוסף חשוב שמלוא הנזק הגופני שנגרם יתועד בחומר הרפואי לדוגמא רוכב אופנוע ששבר את רגלו וגם סובל מכאב בצוואר ובגב חייב לוודא כי הצוות הרפואי המטפל בו מציין את כל האיברים שנפגעו ולא רק את הרגל השבורה. מומלץ מאוד לפנות לעורך דין מומחה בביטוח לאומי בסמוך ככל הניתן למועד התאונה על מנת לקבל ייעוץ והכוונה מקצועיים ובכך לוודא כי הנפגע יממש את כל זכויותיו בעקבות התאונה.  

שאלות נפוצות

שכר הטרחה המשולם לעורך דין במקרה של ייצוג מול ביטוח לאומי בתאונות עבודה מוגדר בחוק. לפי החוק שכר הטרחה מורכב משני חלקים: הראשון ״פתיחת תיק״ – 936 שח אשר משולמים בדרך כלל במועד הפגישה הראשונה במידה והלקוח ועורך הדין מעוניינים לעבוד יחד, החלק השני של שכר הטרחה מחושב באחוזים מגובה הפיצוי והוא עומד על 17%+מע״מ מהפיצוי אותו מקבל הנפגע מהביטוח הלאומי. למשל עובד שנפגע בתאונת עבודה והביטוח הלאומי שילם לו 10,000 ש״ח ישלם לעורך הדין שייצג אותו (בנוסף לפתיחת התיק שציינתי לעיל) עוד 1,700 ש״ח+ מע״מ (1,989 ש״ח)

פגיעה בתאונה בעבודה, יכולה להיות במגוון דרכים, למשל, עובד נפל מסולם בעבודה ונפצע, עובד אשר נפגע ממסור או כלי חשמלי אחר, עובד שהחליק ונפל במקום עבודתו או בדרך אליה או עובד שנסע בדרכו לעבודה או בדרכו מהעבודה לביתו ונפגע בתאונת דרכים – פגיעה שכזו למשלמוגדרת כתאונת דרכים בעבודה וגם היא מכוסה על ידי הביטוח הלאומי.
במקרה של סוג פגיעה כזה חשוב לתעד את מקרה התאונה, תמונות מהמקום אם יש, מספרי הרכבים אשר היום מעורבים, שמות עדים, דו״ח מד״א אשר פינה מהמקום, סרטונים ממצלמות הרכב במידה וישנם. בנוסף, חשוב מאוד לקבל טיפול רפואי בסמוך למועד התאונה ככל הניתן ולוודא שכל הפגיעות מהן אתה סובל יהיו מפורטות במכתב השחרור מבית החולים, במידה ובית החולים לא ציין את כל הפגיעות, חשוב לגשת מיד לרופא המשפחה ולבקש ממנו לתעד את כל הפגיעות מהן אתה סובל. בהמשך וללא דיחוי מומלץ ליצור קשר עם עורך דין מומחה לתביעות מול ביטוח לאומי ונזקי גוף.

במקרה של פגיעה בתאונה דרכים בעבודה, למשל עובד נסע בדרכו לעבודה או בדרכו מהעבודה לביתו וכמובן בגיעה בתאונת דרכים תוך כדי עבודה- פגיעה שכזו מוגדרת כתאונת דרכים בעבודה, במקרה של סוג פגיעה כזה חשוב לתעד את מקרה התאונה, תמונות מהמקום אם יש, מספרי הרכבים אשר היום מעורבים, שמות עדים, דו״ח מד״א אשר פינה מהמקום, סרטונים ממצלמות הרכב במידה וישנם. בנוסף, חשוב מאוד לקבל טיפול רפואי בסמוך למועד התאונה ככל הניתן ולוודא שכל הפגיעות מהן אתה סובל יהיו מפורטות במכתב השחרור מבית החולים, במידה ובית החולים לא ציין את כל הפגיעות, חשוב לגשת מיד לרופא המשפחה ולבקש ממנו לתעד את כל הפגיעות מהן אתה סובל. בהמשך וללא דיחוי מומלץ ליצור קשר עם עורך דין מומחה לתביעות מול ביטוח לאומי ונזקי גוף.

גובה הפיצוי במקרה של פגיעה בעבודה, הינו נגזרת של משתנים רבים, הפיצוי תלוי בראש ובראשונה בגובה הנזק הגופני שנגרם לעובד, למשל עובד שנפגע בתאונת דרכים קשה בדרך לעבודה וסובל משברים בכל חלקי גופו, פגיעת ראש, פגיעות פנימיות וכו, נזקו הגופני גדול יותר מאשר עובד שנפל מסולם אך לא נגרמה לו פציעה גופנית משמעותית אשר תלווה אותו לאורך זמן.
גורם נוסף שמשפיע על הפיצוי הינו גובה השכר- ככל שהשכר גבוה יותר כך גם הפיצוי אותו יקבל הנזוק גבוה יותר ולהפיך.
שיקול נוסף אשר משפיע על גובה הפיצוי- תקופת ההיעדרות ממקום העבודה והשפעה על יכולתו של העובד לשוב ולהשתכר ממקצועו ערב התאונה, למשל חשמלאי שנפגע בברך ולא מסוגל לעלות על סולם או פסנתרן שנפצע באצבעותיו ולא יכול לשוב ולנגן.
קיימים עוד שיקולים רבים אשר עשויים להשפיע על גובה הפיצוי, על מנת להגדיל את הסיכוי לקבלת פיצוי מקסימלי עבור נזק הגוף אשר נגרם כתוצאה מתאונת עבודה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מומחה לתביעות מול ביטוח לאומי ונזקי גוף כבר בימים הראשונים שלאחר התאונה.

אושרת דרעי עורך דין תאונת עבודה- עורך דין ביטוח לאומי

קבל ייעוץ חינם עוד היום

אושרת דרעי עורך דין תאונת עבודה- עורך דין ביטוח לאומי
עורכת דין אושרת דרעי - עורך דין תאונת עבודה - ביטוח לאומי

קבל ייעוץ חינם עוד היום

אושרת דרעי עורך דין תאונת עבודה- עורך דין ביטוח לאומי
קבל ייעוץ חינם עוד היום
או קבעו פגישה מראש לייעוץ בחינם

תוכן עניינים

אושרת דרעי עורכי דין ביטוח לאומי

אושרת דרעי – עורכת דין ונוטריון

האם יש לך שאלות משפטיות? או שאת/ה צריך עזרה?

נוכל לסייע לך בשיחה טלפונית. לתאום פגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות:

דילוג לתוכן