תאונת עבודה

עורכת דין אושרת דרעי - עורך דין ביטוח לאומי

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עורכת הדין תאונת עבודה אושרת דרעי, הייתה עורכת דין של המוסד לביטוח לאומי ולה מעל 20 שנות נסיון בתחום
הכרת המוסד לביטוח לאומי ואופן התנהלותו “מבפנים” הינה ייתרון אדיר העומד לרשות לקוחות משרדנו, הידע והנסיון שנצברו מבטיחים שהתובעים המיוצגים על ידינו ימקסמו את הסיכוי לקבל את מלוא הזכויות המגיעות להם כתוצאה מתאונת עבודה.

משרדנו גובה שכר טרחה על בסיס הצלחה בלבד ומתוך הפיצויים אותם מקבל הלקוח – לא הצלחת לא שילמת!

מהי תאונת עבודה

פגיעה בעבודה, המזכה בגמלאות נפגעי עבודה, היא תאונת עבודה או מחלת מקצוע, כהגדרתן בחוק הביטוח הלאומי.

תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה למבוטח בנסיבות האלה:

 • בדרכו מביתו (או מהמקום שהוא לן בו) אל העבודה, או מן העבודה אל ביתו, או ממקום עבודה אחד אל מקום עבודה אחר.
 • בשעת עבודתו במקום העבודה (או בסביבתו הקרובה ביותר) בזמן שעשה להצלת גוף או רכוש, או למניעת נזק לגוף או לרכוש.
 • בשעת עבודתו, מפגיעה (שלא עקב העבודה) שפגע בו אדם אחר בחפץ הנמצא במקום העבודה (או בסביבתו הקרובה ביותר), ובלבד שלנפגע לא היה חלק בגרימת הפגיעה.
  למבוטח השכיר – במקום שהוא או חבריו לעבודה סועדים בשעת הפסקה, שנקבעה על דעת המעסיק ואינה עולה על 3 שעות, וכן בדרכו מן העבודה, אל אותו מקום, או בחזרה מאותו מקום אל העבודה.
 • למבוטח השכיר, חבר ועד העובדים של מקום עבודתו, וכן למבוטח, חבר ועד מושב עובדים – בשעת מילוי תפקידם זה ועקב מילוי התפקיד, וכן בדרכם למלא את התפקיד ובדרכם חזרה.
 • למבוטח השכיר – בדרכו מן העבודה או ממעונו אל מקום בחינה שהוא נבחן לפי חוק החניכות או לפי חוק שירות התעסוקה, או בדרכו חזרה ממקום הבחינה אל העבודה או אל מעונו.

משרדנו עוסק רבות בנושאי תביעות תאונות עבודה, עתיר ניסיון ואנו מספקים מענה רחב עבור לקוחותינו, תוך השמת דגש על שירות אידיאלי, יחס אישי ומקצועי. הליווי המשפטי אותו אנו מעניקים, כולל ייעוץ, איתור, איסוף ומחקר מידע, התחשבות בתחושות ורצונות הלקוח עד כמה שניתן, הובלת התהליכים בפני הערכאות המשפטיות ועוד.

הליך מימוש זכויות בגין תאונת עבודה – מדריך לנפגע בעבודה

מדובר בהליך בירוקרטי, משפטי ורפואי לא פשוט, אולם בעזרת סיוע והכוונה מקצועית ניתן לצלוח את התהליך ולקבל את מלוא הזכויות.

 • כאשר מגיעים לקבלת טיפול רפואי בדרך כלל המוסד הרפואי שואל אם התאונה אירעה בזמן עבודה, בדרך לעבודה או ממנה. יש להדגיש זאת בפני הצוות הרפואי, על מנת למנוע אי נעימות בעתיד ולתאר את הסיבה המדויקת ממנה נפגעת. בנוסף חשוב לשים לב כי כל האיברים אשר נפגעו עקב תאונת העבודה מצויינים באישור הרפואי. פעמים רבות נוטים הנפגעים והצוות הרפואי לייחס חשיבות רק לפציעות החמורות ביותר אולם לצורך מימוש זכויות באופן נכון ומלא חובה לשים לב שכל האיברים שנפגעו אכן מצויינים בסיכום הרפואי.
 • לאחר קבלת הטיפול הרפואי הראשוני יש להודיע למעסיק ולהחתים אותו על טופס ייעודי – ב.ל 250 . גם כאן חשוב מאוד לוודא כי ברשימת האיברים שנפגעו אכן מצויינים כל האיברים שנפגעו בתאונה. לאחר מכן יש לפנות לביטוח לאומי ולמלא טפסים ייעודים להכרה בתאונה כתאונת עבודה – ב.ל 211 בשלב זה מומלץ מאוד להעזר בעורך דין מקצועי הבקיא בתהליכי תביעה מול המוסד לביטוח לאומי.
 • בתקופה שהחל מיום התאונה ועד למקסימום של 91 ימים, ניתן לקבל “דמי פגיעה” דמי הפגיעה מחושבים מהשכר המבוטח – 75% ממנו, ניתן לקבלם בכפוף להמצאת אישור רפואי לפיו הנפגע אינו כשיר לעבודה.
 • השלב הבא הינו הגשת תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה. בהליך זה המוסד לביטוח לאומי בודק את התובע במסגרת ועדות רפואיות בהתאם לתחומי הפגיעה (למשל אורטופד, נוירולוג, א.א.ג, פנימאי וכו) הועדה הרפואית תקבע את שיעור הנכות ואת התקופה של הנכות – זמנית או צמיתה.

חשוב מאוד להגיש את התביעה בתוך 12 חודשים.

משרדנו גובה שכר טרחה על בסיס הצלחה בלבד! לא הצלחת לא שילמת! צרו קשר לתיאום פגישת ייעוץ חינם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבל ייעוץ חינם עוד היום

או קבעו פגישה מראש לייעוץ בחינם

קבל ייעוץ חינם עוד היום

או קבעו פגישה מראש לייעוץ בחינם

תוכן עניינים

דילוג לתוכן